ثبت شرکت تولید ماکارونی و بررسی روند ثبت این گونه شرکت ها

69

ثبت شرکت تولید ماکارونی ، امروزه در اکثر سبدهای غذایی افراد ماکارونی به عنوان یک غذای عامه پسند دیده می شود و کمتر کسی هست که از این غذا خوشش نیاید. ماکارونی در اوایل با روش های کشورهای اروپایی وارد بازار در ایران شد اما بعد از مدت کوتاهی تبدیل به یک غذای پرطرفدار در بین مردم ایران شد. ماکارونی از غلات ساخته می شود و در کنار پخت و پز سریعش، از آن به عنوان یک غذای کامل نیر یاد می شود و با طعم فوق العاده ای که دارد محبوب اکثر مردم است . در کشورها و فرهنگای مختلف ماکارونی همراه با انواع چاشنی ها و غلات دیگر نیز پخت می شود.

ثبت شرکت تولید ماکارونی ، در سال های اخیر ماکارونی با شکل های متفاوتی وارد بازار شده است که ممکن است در نگاه اول تنوع طلبی را عامل این شکل های جدید ماکارونی دانست اما در حقیقت رقابتی شدن بازار این ماده ی غذایی باعث این موضوع شده است چنان که در دیگر کشورها این موضوع اهمیت ندارد.از مهمترین عوامل بازار بزرگ این محصول می توان به قیمت مناسب این محصول و همچنین حضورش در سفره ی اکثر افراد جامعه است چه فقیر و چه پولدار ماکارونی را دوست دارند و مختص طبقه ی خاصی نیست. و همین موضوع باعث شده است که برای این محصول یک حاشیه سود و امنیت تولید به وجود آید که همین عامل باعث ورود سرمایه گذاران به این صعنت است به طوری که این صنعت تبدیل به یک راهکار درآمدزایی و کارآفرینی شود.

پایه ی اصلی موفقیت در این بازار ثبت شرکت ماکارونی است به طوری که کارخانه بتواند به آن تکیه کند و همین باعث ایجاد یک پشتوانه معتبر شود. اگر کارخانه ای با هزاران میلیارد ریال راه اندازی شود اما دارای اعتبارات لازم در بازار نباشد پروژه درآمدزایی کارخانه با شکست مواجه خواهد شد. و این در مورد صادرات نیز صدق می کند چنانچه کارخانه ای نام و برند تجاری مشخصی نداشته باشد شکستش حتمی است. ثبت شرکت تولید ماکارونی ، پس لازمه موفقیت در این بازار داشتن یک شرکت معتبر ثبت شده است. که در پایین برای شما نحوه ی ثبت این گونه شرکت را توضیح می دهیم.

 ثبت آنلاین شرکتها و برند
ثبت شرکت تولید ماکارونی و بررسی روند ثبت این گونه شرکت ها

ثبت شرکت تولید ماکارونی ، در مقاله ثبت شرکت سهامی خاص برای شما توضیح دادیم که نحوه ی تشکیل این گونه شرکت ها چگونه است و اکنون می دانید که این شرکت ها در قالب سهام و با تقسیم سهام براساس میزان سرمایه گذاری افراد به وجود می آیند. که حداقل سه نفر و یا چندین نفر سرمایه گذار نیاز ثبت این گونه شرکت ها است.

سهامداران شرکت باید به صورت قانونی حداقل یک میلیون سرمایه اولیه برای ثبت در نظر گرفته باشند که چون فعالیت شرکت در حوزه تولید است حداقل سرمایه اولیه را باید بیشتر از این میزان در نظر بگیرند. سپس باید 35 درصد سرمایه اولیه را در یک بانک در حساب رسمی شرکت واریز شود. و بعد از آن میزان سرمایه هر شخص به سهام تبدیل می شود و از این لحظه به بعد هر شخص به اندازه سهامی که در شرکت دارد در سود و زیان شرکت سهیم است.

از آنجایی که هیچ گونه محدودیتی در رشد سرمایه و توزیع سهام و همچنین ورود یا خروج سهام دار با نظر مجمع عمومی وجود ندارد ثبت شرکت ماکارونی در قالب شرکت سهامی خاص مورد توجه اکثر افراد است.

ثبت شرکت تولید ماکارونی ، مدیر شرکت از بین سهامداران و برطبق انتخابات مشخص می شود.حداقل سه نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب می شود در این بین یک نفر به عنوان بازرس اصلی و یک نفر نیز به عنوان بازرش علی البدل انتخاب می شود. این انتخابات در مجمع عمومی بنیانگذاران شرکت شکل می گیرد و به همین خاطر افرادی که به موجب انتخابات در مجمع مشخص می شوند باید از موضوع انتخاب اطلاع کامل داشته باشند و شهادت دهند که وظیفه ی خود را به صورت درست انجام دهند. بعد از این مرحله در جلسه ای که هیئت مدیره برگزار می کند. مسئولیت های هر شخص مشخص می شود و در آخر با درخواست هیئت مدیره و یا مدیرعامل کار ثبت شرکت شروع می شود.

مدارکی که در هنگام ارائه درخواست ثبت شرکت ماکارونی به صورت سهامی خاص ارائه ی آنها الزامی است به شرح زیر می باشد.

1- ارائه مدارک شناسایی کلیه افراد شرکت اعم از سهامدار، مدیر و بازرس
2- ارائه گواهی عدم سوئ پیشینه موسسین شرکت، مدیرها و بازرسین اصلی و علی البدل شرکت
3- تهیه صورت جلسه مجمع عمومی بنیانگذاران شرکت در دو نسخه و ارائه ی آن
4- ارائه گواهی از طرف بانک مبنی بر واریز 35 درصد سرمایه اولیه شرکت به حساب بانکی رسمی شرکت در آن بانک
5- تکمیل فرم تعیین نام و ارائه آن به اداره ثبت شرکت ها
6- ارائه یک نسخه اقرارنامه از مدیران و بازرسین منتخب
7- ارائه دو نسخه از صورتجلسه هیئت مدیره
8- ارائه وکالتنامه وکیل شرکت

چاپ موضوع شرکت در روزنامه‌های پرتیراژ و رسمی قدم بعدی شرکت بعد از ثبت نهایی شدن شرکت به عنوان شرکت ماکارونی سهامی خاص است و بعد از این کار مراحل ثبت شرکت تمام خواهد شد.

ثبت شرکت تولید ماکارونی با مسئولیت محدود

در صورتی دوست داشته باشید تصمیم گیری راحت و به اندازه سهامتان داشته باشید و درگیر برگزاری مجمع عمومی نشوید. بهتر است شرکت خود را در قالب شرکت ماکارونی با مسئولیت محدود ثبت کنید. شرکت با مسئولیت محدود هم دقیقاً مثل بقیه شرکت ها هم قانونی هستند و هم اعتبارات لازم را دارند و از این حیث جای نگرانی نیست. جزئیات بیشتر و نحوه ی ثبت این گونه شرکت ها را می توانید در مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود مطالعه کنید.

امکان ثبت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو نفر هم امکان پذیر است. حداقل سرمایه اولیه شروع به کار شرکت نیز یک میلیون ریال است که بهتر است سرمایه گذاری بیشتری داشته باشید به خاطر اینکه شرکت با مسئولیت محدود اعتبارش بستگی به میزان سرمایه و موسسین خود دارد. بعد از تعیین سرمایه لازم نیست همان موقع تمام سرمایه تعهد شود بلکه می توان آن را در بازه زمانی مشخص شده در اختیار شرکت گذاشت. بعد از سرمایه گذاری سهم هرکس که از این به بعد سهم الشرکه نامیده می شود مشخص می شود و مسئولیت هر فرد به اندازه ای سهم الشرکه وی است.

در صورت امکان بهتر است که علاوه بر شرکت نامه که وجود آن الزامی است یک اساسنامه هم برای شرکت تهیه شود. و پس از برگزاری جلسه مجمع عمومی و تنظیم صورتجلسه به همراه مدارکی که در زیر گفته می شود برای ثبت شرکت ماکارونی با مسئولیت محدود اقدام شود.

1- مدارک شناسایی شرکا باید ارائه شود
2- گواهی عدم سوء پیشنیه شرکا باید ارائه شود
3- براساس اولویت در فرم تعیین نام، نام باید تعیین شود
4- صورتجلسه مجمع عمومی بنیانگذاران باید در دو نسخه ارائه شود
5- صورتجلسه هیئت مدیره باید در دو نسخه ارائه شود.
6- و ارائه وکالت نامه

ثبت شرکت تولید ماکارونی ، بعد از اینکه مدارک خواسته شده در بالا و ثبت شرکت باید موضوع شرکت در روزنامه ها منتشر شود تا کار ثبت به مرحله پایانی برسد.طبق توصیه ای که سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای ثبت شرکت کرده است بهتر است ثبت شرکت چه به صورت شرکت سهامی خاص و چه به صورت شرکت با مسئولیت محدود، توسط موسسات حقوقی قانونی انجام بگیرد. و این به خاطر این است که تمام افراد از مراحل ثبت شرکت اطلاعات کافی ندارند و همین ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلاتی در آینده شود. همچنین به وجود آمدن مشکل در ابتدای راه ممکن است باعث دلسردی و ناامیدی موسسان شرکت شود. از آنجایی که ثبت کردن یک شرکت ماکارونی همانند بقیه شرکت های غذایی دارای حساسیت های زیادی است بهتر است که کار ثبت شرکت خود را به موسسه حقوقی ما بسپارید و بدون داشتن نگرانی و اشکالات قانونی، تمرکز خود را روی فعالیت شرکت قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.