مروری بر سامانه ثبت شرکتها و ثبت برند در تهران

69

ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از مهمترین و ضروری ترین اقداماتی است که صاحبان تجارت و افرادی که قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارند می بایست ابتدا آن را انجام دهند. شما عزیزان می توانید به منظور انجام این امر مهم به موسسه شرکت فکر برتر مراجعه کنید و جهت ثبت کردن شرکت خود از مشاوران و کارشناسان با تجربه ما بهره مند شوید. اما این نکته رو فراموش نکنید که ما چندین نوع شرکت داریم پس ابتدا باید نوع شرکت ثبتی خودتون رو مشخص کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع شرکت ها اینجا کلیک کنید.

ثبت برند

اگر بدنبال این هستید که بدونید چجوری می تونید علائم تجاری خودتون ثبت کنید پس باید با مشاوران فکر برتر صحبت کنید. اما در قدم اول باید بدونید که ثبت برند چیه و چرا افراد برند شرکت خودشون رو ثبت می کنند و اصلا اگر ثبت برند نکنید چه اتفاقی خواهد افتاد ،فراموش نکنید که اگر در ثبت برند خودتون اشتباه کنید امکان اینکه در آینده جرائم مالی به سراغتون بیاد هست. برای این کار میتونید بصورت رایگان ابتدا استعلام برند تجاری رو بگیرید و بعد از اون با همکاری کارشناسان فکر برتر علائم و برند تجاری خودتون رو ثبت کنید.

کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی برای تجارت و کسب و کار یکی از موارد مهمی است که بیشتر صاحبان سرمایه و تجارت بدنبال آن هستند، همونطور که از اسم کارت بازرگانی پیداست این کارت مربوط به امور بازرگانی و تجارت است. این کارت مربوط به به افراد حقیقی و یا شرکت هایی است که تمایل دارن امور صادرات و واردات را به کشور انجام دهند. مرجع قانونی که کارت بازرگانی صادر میکنه اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران در شهر تهران و یا شهرستان ها می باشد. برا اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چجوری کارت بازرگانی رو دریافت کنید و یا این کارت رو تمدید کنید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی فکر برتر تماس بگیرید.

 ثبت آنلاین شرکتها و برند
مروری بر سامانه ثبت شرکتها و ثبت برند در تهران

شرکت های که به نام شرکت با مسئولیت محدود شناخته می شوند یکی از چندین نوع شرکت های تجاری است که بین دو نفر یا بیشتر به منظور انجام کار ها و فعالیت های بازرگانی مانند خرید و فروش و یا دیگر فعالیت ها مانند امور ساختمانی و خدماتی و … تشکیل می شود. در شرکت های مسئولیت محدود، مسئولیت هر یک از طرفین در مورد بدهی ها و تعهدات مربوط به شرکت، به مقدار سهام این افراد در شرکت وابسته است. این موضوع به این معنی می باشد که در هنگامی که شرکت ورشکسته شود و نتواند از سرمایه خوده شرکت بدهی طلبکاران پرداخت کنند، طلبکاران نمی توانند برای پس گرفتن باقی طلب خود روی اموال شخصی شرکای شرکت اعتراضی قرار دهند. یکی از نکاتی که باید هنگام ثبت کردن شرکت با مسئولیت محدود در نظر بگیرید این است که در هنگان انجام امور ثبت می بایست حتما شرکت به عنوان مسئولیت محدود ذکر شود در غیر این صورت شرکت به عنوان شرکت تضامنی در نظر گرفته می شود و تابع قوانین شرکت تضامنی می باشد.

در شرکت های سهامی عام سرمایه شرکت به بخش ها و تکه های سهام تقسیم بندی می شود و در ثبت کردن شرکت سهامی عام تمامی صاحبان سهام این شرکت به میزان مبلغی که در شرکت سهام دارند نسبت به شرکت مسئولیت دارند. در این شرکت ها که به نام سهامی عام شناخته می شوند قسمتی از سرمایه شرکت از فروش سهام شرکت به مردم عادی و عموم تامین اعتبار می شود. از بخش هایی که شرکت های سهامی عام مورد استفاده قرار میگیرد، انجام امور عمرانی و پروژهای بزرگ در جهت گسترش امور آبادانی کشور است، همچنین یکی از اهداف استفاده از شرکت های سهامی عام این است که با فروش سهام به مردم سرمایه مردم از حالت سکون درآمده و در راه آبادنی و ارتقاء کشور به چرخه درآمده و به این ترتیب کمکی بزرگ به انجام طرح ها و پروژه های اساسی کشور می شود. این نکته قابل توجه است که در هنگام ثبت شرکت سهامی عام باید موسسین حداقل 20 % سرمایه شرکت را به بصورت شخصی مورد تعهد قرار دهند و حداقل 35 درصد از مبلغ تعهد شده را در حساب شرکت سپرده کنند.

برای ثبت کردن شرکت بصورت سهامی خاص تعداد سهامداران شرکت می بایست حداقل 3 نفر باشند تا بتوان شرکت سهامی خاص را به ثبت رساند، همچنین این نکته قابل ذکر است که تمامی میزان سرمایه شرکت باید توسط موسسین شرکت تامین شود. سهام مربوط به شرکت سهامی خاص در بازار بورس قابل معامله و خرید و فروش نیست اما توسط افراد شخصی و مردم می توان به معامله سهام مربوطه پرداخت. بعد از این که شرکت سهامی خاص ثبت شد تمامی سرمایه گذاران به میزان سرمایه گذاری خود در شرکت در مقابل بدهی های شرکت مسئول هستند. برای به ثبت رساندن شرکت سهامی خاص شما نیاز به حداقل 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس می باشید، یکی از بازرس ها بصورت بازرس اصلی و دیگری بصورت بازرس علی البدل است. نکته قابل ذکر اینکه در هنگام ثبت کردن شرکت سهامی خاص سرمایه گذاران می بایست حداقل 35 درصد از تمامی سرمایه شرکت را در حساب شرکت واریز کنند.

برای ثبت کردن شرکت بصورت تضامنی باید حداقل 2 نفر حضور داشته باشند و این امر را با عنوان تجاری انجام دهند. قابل ذکر است که مسئولیت در شرکت های تضامنی بصورت تضامنی می باشد یعنی در صورت ورشکسته شدن شرکت تضامنی و کفایت نکردن سرمایه شرکت برای پرداخت بدهی ها، هر یک از سهامداران یا شرکا خود به تنهایی تعهد به پرداخت قروض شرکت را دارند. در هنگام ثبت شرکت تضامنی می بایست حتما نام تضامنی در قبل و یا بعد از نام شرکت در کلیه اسناد و اوراق ثبت گردد، همچنین نکته قابل توجه دیگر اینکه در هنگام ثبت شرکت تضامنی الزاما باید نام تمامی شریکان و سهامداران و عبارت هایی مانند شرکا و یا برادران حتما ذکر شود. بعد از ثبت کردن شرکت تضامنی هیچ کدام از شرکاء نمی توانند بدون کسب اجازه از دیگری یا دیگران به حساب تجاری شرکت دست برده و فعالیتی انجام دهد.

انتخاب یک نام تجاری خوب و یا یک برند پر قدرت می تواند یکی نقش بسیار موثر و کرآمد در کسب و کار و تجارت شما ایجاد کند. برند در واقع یک نام و یا یک الگو است که نشان دهنده خدمات و شخص فروشنده یک محصول خاص است که مشتری با فکر کردن به این نام محصولات این برند را در ذهن خود مجسم میکند. ثبت برند و یا ثبت نام تجاری یکی از برترین و موثرترین عوامل در استراتژی بازاریابی می باشد که این خود محصولات را از بقیه محصولات جدا می کند و یک تجارت و کسب و کار در کنار یک برند شماخته می شود. با داشتن برند علاوه بر اینکه میتوانید خدمات و محصولات خود را به دنیا معرفی کنید، می توانید خدما و محصولات خود را از خدمات و محصولات مشتریان متمایز کنید. پس از ثبت برند شما میتوانید طبق مقررات و قوانین نام برند تجاری خود را انتقال دهید و یا حتی اجازه استفاده از نام تجاری خود را به دیگران بدهید.

نتایج حاصل از تفکرات ذهنی یک فرد می تواند منجبر به پیدایش یک اختراع و فناوری جدید گردد که میتوان این اختراع در بصورت یک محصول صنعتی جدید برای عموم در اختیار عموم قرار داد. یک اخترا تنها وقتی مورد حمایت کشور مربوطه قرار می گیرد که توسط قوانین و مقررات و مراجع قانونی به ثبت رسیده باشد. ثبت اختراع می تواند به شما یک قدرت در حوزه بازاریابی و مارکتینگ اهدا کند. یکی دیگر از خوبی ثبت اختراع این است که شما بدلیل حق انحصاری اختراع خود سود بیشتری بدست می آورید و این حق انحصاری خود می تواند شما را در بازار محصول یکه تاز کند. همچنین می توانید به دیگران حق استفاده و بهره برداری از محصولات و اختراع خود را بفروشید که خود سودی مضاعف و بدون دردسر به شما اعطا می کند. گواهینامه های ثبت اختراع 20 ساله می باشند که می بایست طی این 20 سال هزینه های سالیانه مربوطه پرداخت گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.